• Domů
  • Novinky
  • Škoda Auto zveřejňuje skici exteriéru čtvrté generace modelu Superb
Škoda Auto zveřejňuje skici exteriéru čtvrté generace modelu Superb

› Nová Škoda Superb přichází s ještě emocionálnějším vzhledem
› Vlajková loď portfolia vozů se spalovacími motory obsahuje první znaky nového designového jazyka Modern Solid
› Dynamické proporce, přepracované Matrix-LED přední světlomety a zadní světla s krystalickými prvky
› Světová premiéra modelu Superb bude vysílána živě 2. listopadu v 19:00 SEČ, více informací pod hashtagem #SuperbPremiere

Mladá Boleslav, 25. října 2023 – Více než týden před světovou premiérou čtvrté generace modelu Superb zveřejnila Škoda Auto skici exteriéru své vlajkové lodi portfolia vozů se spalovacími motory. Zcela nový vzhled obsahuje znaky nového designového jazyka Modern Solid. Mezi hlavní designové prvky patří vylepšené Matrix-LED přední světlomety a zadní světla s krystalickými prvky. Světová premiéra modelu Superb bude vysílána živě 2. listopadu v 19:00 SEČ.

 

„Superb tradičně utvářel designový jazyk značky Škoda a čtvrtá generace modelu v tom bude pokračovat: vzhled automobilu charakterizují ostře řezané linie, jasně definované a dynamické proporce a moderní skulpturální a krystalický styl.“


Oliver Stefani, šéfdesigner Škoda Auto

Skici exteriéru ukazují první znaky nového designového jazyka Modern Solid. Zdůrazňují tak odhodlání české automobilky rozvíjet svou designovou filozofii a současně zůstat věrná známým hodnotám značky jako jsou praktičnost a prostornost. Ještě delší a vyšší čtvrtá generace modelu Superb nyní přichází s vylepšenými aerodynamickými vlastnostmi a řadou dalších předností. Došlo také ke zvětšení místa nad hlavou pro cestující a k nárůstu objemu zavazadlového prostoru. Nový design předních světlometů se vyznačuje ostřejším tvarem a krystalickými detaily.

Světová premiéra bude vysílána živě prostřednictvím platformy Škoda Storyboard a YouTube kanálu Škoda 2. listopadu 2023 v 19:00 SEČ.